Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

"Bajkowe Czwartki"

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pt. „Bajkowe czwartki”.

Codzienne czytanie jest niezwykle ważnym elementem rozwoju dziecka. Ułatwia ono naukę, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, a także zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów.

W związku z tym 15-osobowa grupa dzieci będzie spotykać się co czwartek w sępoleńskiej bibliotece. Wszystkie działania opierać się będą na powieściach dla dzieci. Mając na uwadze, że sam kontakt z książką może nie do końca wydawać się atrakcyjną formą dla najmłodszych
w swoje działania włączyliśmy zajęcia z tabletami, teatr Kamishibai oraz warsztaty plastyczne i teatralne. W ramach projektu odbędzie się 7 spotkań ( czwartki ), w okresie od 9 maja do 20 czerwca 2019 r. Zajęcia zaczynają się o godz. 15:00. Dodatkowo przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas występu profesjonalnego teatru z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego oraz test ze znajomości baśni sępoleńskich.

  • 16.05.2019 – Moliki książkowe zapraszają
  • 23.05.2019 – Zamek Księżniczek
  • 30.05.2019 – Księżniczka Koronka i Książę Hafcik – warsztaty teatru kamishiabi
  • 06.06.2019 – Bajka o Wiśle – mały teatr ilustracji
  • 13.06.2019 – Tajemnica zatopionego zamku – czyli spotkanie z baśnią sępoleńską
  • 19.06.2019 – Bajkopisarz i wierszowane baśnie – praca z tabletem, nagrywanie scen.
  • 09.05.2019 – 08.08.2019 – O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś – konkurs plastyczny
  • 01.08.2019 – Baśnie sępoleńskie – test ze znajomości baśni dla dzieci w wieku 7 – 10 lat
  • 08.08.2019 – Występ profesjonalnego teatru dla dzieci

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.

bajkowe czwartki plakat

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech