Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

IGRZYSKA SPORTOWCÓW WIEJSKICH – PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN

Nie w czerwcu 2020, a w czerwcu 2021 roku obędą się Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W związku z pandemią koronawirusa imprezę przeniesiono na przyszły rok. Odbędzie się ona tak jak pierwotnie zaplanowano w Sępólnie Krajeńskim.

Zawody sportowców wiejskich to impreza z wieloletnią tradycją. Odbywają się one zawsze w tym samym roku, w którym organizowane są igrzyska światowe. W nazwie oprócz miasta gospodarza igrzysk sportowców wiejskich, dodaje się wówczas także miasto gospodarza zawodów światowych (np. Sępólno Krajeńskie – Tokio).

Ze względów bezpieczeństwa zaplanowaną na ten rok imprezę postanowiono przenieść na rok przyszły. „Taką decyzję, po konsultacjach z Gminą Sępólno Krajeńskie, podjął Zarząd Ludowych Zespołów Sportowych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wcześniej o zmianie terminu światowych igrzysk w Tokio poinformował także Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Mimo to przygotowania inwestycyjne do sępoleńskiej imprezy nadal będą trwały. Chodzi przede wszystkim o urządzenie miejsc noclegowych dla sportowców i ewentualne przystosowanie obiektów sportowych do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Wstrzymane są natomiast kampanie promocyjne i zakupy strojów dla poszczególnych reprezentacji. Te działania ruszą na początku przyszłego roku.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech