Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

BĘDZIE POMOC DLA OSÓB NIESAMODZIELNYCH W ZAKRESIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Osoby niepełnosprawne ruchowo lub w podeszłym wieku, mające kłopot z poruszaniem się, które zechcą skorzystać ze szczepień przeciwko koronawirusowi,

mogą skorzystać z pomocy gminy. W Sępólnie Krajeńskim uruchamiany jest system dowozu do punktu szczepień tych mieszkańców, którzy nie są w stanie dotrzeć tam samodzielnie lub nawet z pomocą członków rodziny. Zgłoszenia przyjmować będzie od dzisiaj koordynator ds. szczepień pod nr telefonu 52 389 42 36 w godzinach od 8.00 do 15.00 tej.

„W naszej gminie będziemy wykorzystywali do tego celu środki transportu, którymi dysponujemy. Chodzi tu przede wszystkim o pojazdy, którymi dowożone są dzieci do szkół. Skorzystamy także z pomocy strażaków ochotników. Oczywiście nie będziemy w tym celu uruchamiali dużych wozów bojowych, lecz pojazdy małe, będące w zasobach straży pożarnych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Szczepienia będą realizowane na bieżąco, w miarę dostaw szczepionek do sępoleńskich punktów szczepień.
Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech