Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Wystawa fotograficzna online „Pociąg do kultury”

Zapraszamy Państwa w kolejną sentymentalną podróż tym razem na stację kolejową.

To właśnie tam od 2015, przez 4 lata ożywała za sprawą wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim z okazji okolicznościowego przejazdu pociągu. Raz do roku miejsce to zaczęło tętnić życiem. Przekształciło się w osadę zamieszkiwaną przez Jaskiniowców, stworzoną przez Hipisów wioską pełną radości, było też miejscem rodem z filmów westernowskich pełnych Kowbojów a także bardzo wzruszającym pożegnaniem żołnierzy, wyjeżdzających na front w związku z ogłoszeniem powszechnej mobilizacji wojskowej na czas II Wojny Światowej w postaci rekonstrukcji historycznej. Raz jeszcze przenieśmy się do czasów tych wydarzeń, by móc ożywić piękne wspomnienia z dworca kolejowego. Wystawa zdjęć będzie dostępna online 7 kwietnia na profilu Facebookowym Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl oraz na stronie www.gmina-sepolno.pl.

Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

 

  Kliknij aby odsłuchać Zapraszamy Państwa w kolejną sentymentalną podróż tym razem na stację kolejową. To właśnie tam od 2015, przez 4 lata ożywała za sprawą wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim z okazji okolicznościowego przejazdu pociągu. Raz do roku miejsce to zaczęło tętnić życiem. Przekształciło się w osadę zamieszkiwaną przez Jaskiniowców, stworzoną przez Hipisów wioską pełną radości, było też miejscem rodem z filmów westernowskich pełnych Kowbojów a także bardzo wzruszającym pożegnaniem żołnierzy, wyjeżdzających na front w związku z ogłoszeniem powszechnej mobilizacji wojskowej na czas II Wojny Światowej w postaci rekonstrukcji historycznej. Raz jeszcze przenieśmy się do czasów tych wydarzeń, by móc ożywić piękne wspomnienia z dworca kolejowego. Wystawa zdjęć będzie dostępna online 7 kwietnia na profilu Facebookowym Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl oraz na stronie www.gmina-sepolno.pl. Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst: Patrycja Młodzik   Powered By GSpeech

 

wystawa pociag do kultury   plakat

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech