Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Wystawa fotograficzna online „Pociąg do kultury” – Przeżyjmy to jeszcze raz!

Zabieramy Państwa w sentymentalną podróż pociągiem. Wycieczkę zaczniemy od roku 2016, kiedy to po raz pierwszy mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego mogli przywitać nadjeżdżający pociąg wraz z Kowbojami, którzy stworzyli klimat rodem westernu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć napadu na pociąg, który stał się jedną z wielu atrakcji tego dnia. Rok później to na co dzień puste miejsce dworca kolejowego przekształciło się w wioskę zamieszkiwaną przez dzieci kwiaty, czyli Hipisów. W tym dniu wszyscy chcieli „Wsiąść do pociągu byle jakiego. Nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet…” razem z Marylą Rodowicz. Rok 2017 również na długo utkwił w pamięci mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego a wszystko to za sprawą Jaskiniowców, którzy postanowili stworzyć swoją osadę właśnie na dworcu kolejowym. Kończąc tą barwną i pełną żywych wspomnień podróż, udajmy się jeszcze do 2018 roku, kiedy to w ramach wydarzeń z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, postanowiono na stacji kolejowej stworzyć rekonstrukcję historyczną, pożegnania żołnierzy wyjeżdzających na front w związku z ogłoszeniem powszechnej mobilizacji wojskowej na czas II Wojny Światowej.

Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim

Autorzy zdjęć: Jacek Wojtania, Michał Pick, Szymon Szwochert,  Andrzej Ossowski, Lucyna Sztandera.

Tekst: Patrycja Młodzik

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Zabieramy Państwa w sentymentalną podróż pociągiem. Wycieczkę zaczniemy od roku 2016, kiedy to po raz pierwszy mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego mogli przywitać nadjeżdżający pociąg wraz z Kowbojami, którzy stworzyli klimat rodem westernu. Oczywiście nie mogło zabraknąć napadu na pociąg, który stał się jedną z wielu atrakcji tego dnia. Rok później to na co dzień puste miejsce dworca kolejowego przekształciło się w wioskę zamieszkiwaną przez dzieci kwiaty, czyli Hipisów. W tym dniu wszyscy chcieli „Wsiąść do pociągu byle jakiego. Nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet…” razem z Marylą Rodowicz. Rok 2017 również na długo utkwił w pamięci mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego a wszystko to za sprawą Jaskiniowców, którzy postanowili stworzyć swoją osadę właśnie na dworcu kolejowym. Kończąc tą barwną i pełną żywych wspomnień podróż, udajmy się jeszcze do 2018 roku, kiedy to w ramach wydarzeń z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, postanowiono na stacji kolejowej stworzyć rekonstrukcję historyczną, pożegnania żołnierzy wyjeżdzających na front w związku z ogłoszeniem powszechnej mobilizacji wojskowej na czas II Wojny Światowej. Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim Autorzy zdjęć: Jacek Wojtania, Michał Pick, Szymon Szwochert,  Andrzej Ossowski, Lucyna Sztandera. Tekst: Patrycja Młodzik     Powered By GSpeech

 

2015

2016

2017

2018

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech