Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Obserwacja nieba nocą

We wtorek 22 czerwca br. Gminne Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu, dla których zostały przeprowadzone zajęcia pn. „Obserwacja nieba nocą”.

logo gmina,gci,dorosli dzieciom

W trakcie spotkania przedstawiliśmy podstawowe informacje dotyczące obserwacji gwiazd i innych obiektów na nocnym niebie. Między innymi, jak przygotować się do obserwacji, jakie miejsce wybrać oraz jakie akcesoria przydadzą się poczatkującym obserwatorom. Omówiliśmy też jak korzystać z obrotowej mapy nieba, która jest pomocna przy odnajdywaniu gwiazdozbiorów, jaka lornetka sprawdzi się najlepiej w obserwacjach i jak działa teleskop.

Dzieci zaskoczyły nas znajomością nazw gwiazdozbiorów i planet Układu Słonecznego. Na koniec zajęć przygotowaliśmy kolorowanki o gwiezdnej tematyce J

Zachęcamy również rodziców, aby wspólnie z dziećmi spojrzeli w niebo. To świetne zajęcie na wspólne spędzanie czasu. Do planowania obserwacji i nauki gwiazdozbiorów szczególnie polecamy darmowy program komputerowy Stellarium, który można pobrać tu: http://stellarium.org/pl Jest również dostępny w wersji online i na urządzenia mobilne: https://stellarium-web.org

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za uwagę, zapraszamy na kolejne w przyszłości i życzymy bezchmurnego nieba J

wawrzyniec3

 

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

 

 

 

  Kliknij aby odsłuchać We wtorek 22 czerwca br. Gminne Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu, dla których zostały przeprowadzone zajęcia pn. „Obserwacja nieba nocą”. W trakcie spotkania przedstawiliśmy podstawowe informacje dotyczące obserwacji gwiazd i innych obiektów na nocnym niebie. Między innymi, jak przygotować się do obserwacji, jakie miejsce wybrać oraz jakie akcesoria przydadzą się poczatkującym obserwatorom. Omówiliśmy też jak korzystać z obrotowej mapy nieba, która jest pomocna przy odnajdywaniu gwiazdozbiorów, jaka lornetka sprawdzi się najlepiej w obserwacjach i jak działa teleskop. Dzieci zaskoczyły nas znajomością nazw gwiazdozbiorów i planet Układu Słonecznego. Na koniec zajęć przygotowaliśmy kolorowanki o gwiezdnej tematyce J Zachęcamy również rodziców, aby wspólnie z dziećmi spojrzeli w niebo. To świetne zajęcie na wspólne spędzanie czasu. Do planowania obserwacji i nauki gwiazdozbiorów szczególnie polecamy darmowy program komputerowy Stellarium, który można pobrać tu: http://stellarium.org/pl Jest również dostępny w wersji online i na urządzenia mobilne: https://stellarium-web.org Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za uwagę, zapraszamy na kolejne w przyszłości i życzymy bezchmurnego nieba J   Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.         Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech