Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Zebranie Wiejskie Sołectwa Kawle

W dniu 3 września 2021 r. odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Kawle, któremu przewodniczył Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko.

W zebraniu uczestniczyli mieszkańcy Sołectwa oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim.

Na Zebraniu Wiejskim Pani Magdalena Lüdtke - były Sołtys Sołectwa Kawle przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa za 2020 rok oraz sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za w/w okres. Sprawozdania te zostały jednogłośnie przyjęte przez mieszkańców Sołectwa.

Przeprowadzone  zostały wybory Sołtysa.

Jedyną kandydatką na sołtysa Sołectwa  Kawle była  Pani Katarzyna Jarska, która otrzymała 32 głosów poparcia na 36 mieszkańców uprawnionych do głosowania, obecnych na zebraniu wiejskim.

Zastępca Burmistrza, Sekretarz Gminy, nowo wybrany Sołtys wraz z Radą Sołecką podziękowali Pani Magdalenie Lüdtke za trud codziennej pracy Sołtysa, natomiast nowo wybrany Sołtys otrzymał gratulacje z okazji wyboru. 

Główne problemy przedstawione na zebraniu przez mieszkańców Sołectwa Kawle:

  1. Funkcjonowanie placu zabaw;
  2. Pozyskiwanie środków na środowiska popegeerowskie;
  3. Poprawa funkcjonowania ruchu drogowego na terenie Kawli.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać W dniu 3 września 2021 r. odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Kawle, któremu przewodniczył Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko. W zebraniu uczestniczyli mieszkańcy Sołectwa oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Na Zebraniu Wiejskim Pani Magdalena Lüdtke - były Sołtys Sołectwa Kawle przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa za 2020 rok oraz sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za w/w okres. Sprawozdania te zostały jednogłośnie przyjęte przez mieszkańców Sołectwa. Przeprowadzone  zostały wybory Sołtysa. Jedyną kandydatką na sołtysa Sołectwa  Kawle była  Pani Katarzyna Jarska, która otrzymała 32 głosów poparcia na 36 mieszkańców uprawnionych do głosowania, obecnych na zebraniu wiejskim. Zastępca Burmistrza, Sekretarz Gminy, nowo wybrany Sołtys wraz z Radą Sołecką podziękowali Pani Magdalenie Lüdtke za trud codziennej pracy Sołtysa, natomiast nowo wybrany Sołtys otrzymał gratulacje z okazji wyboru.  Główne problemy przedstawione na zebraniu przez mieszkańców Sołectwa Kawle: Funkcjonowanie placu zabaw; Pozyskiwanie środków na środowiska popegeerowskie; Poprawa funkcjonowania ruchu drogowego na terenie Kawli.     Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech