Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Narodowe Czytanie 2021 w sępoleńskiej bibliotece

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku jest to już 10. – jubileuszowa edycja.

Do tegorocznego Narodowego Czytania Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprosiła aktorów zespołu teatralnego „BAKRO” pod kierunkiem pani Marii Kryger. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Ten wyjątkowy utwór  piętnuje obłudę i zakłamanie. Jednak odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. 

Nasi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w obrane role. Do przedstawianej postaci dołożyli nie tylko głos, ale też elementy stroju, które jeszcze bardziej podkreśliły daną osobowość. A w rolach głównych wystąpili:

  • Anna Kania – Hanka
  • Małgorzata Węgrzyn – Juliasiewiczowa z Dulskich
  • Irena Chylewska – Pani Dulska
  • Łucja Kathke - Hesia
  • Genowefa Gola – Mela
  • Tadeusz Stąpyra – Zbyszko Dulski
  • Joachim Neumann – Pan Dulski
  • Maria Kryger – Tadrachowa

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ogromny wkład pracy oraz dawkę niesamowitego humoru!

Czytane fragmenty zostały „sfilmowane”. Zapraszamy do ich oglądania na Facebooku sępoleńskiej biblioteki!

  Kliknij aby odsłuchać Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku jest to już 10. – jubileuszowa edycja. Do tegorocznego Narodowego Czytania Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprosiła aktorów zespołu teatralnego „BAKRO” pod kierunkiem pani Marii Kryger. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Ten wyjątkowy utwór  piętnuje obłudę i zakłamanie. Jednak odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.  Nasi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w obrane role. Do przedstawianej postaci dołożyli nie tylko głos, ale też elementy stroju, które jeszcze bardziej podkreśliły daną osobowość. A w rolach głównych wystąpili: Anna Kania – Hanka Małgorzata Węgrzyn – Juliasiewiczowa z Dulskich Irena Chylewska – Pani Dulska Łucja Kathke - Hesia Genowefa Gola – Mela Tadeusz Stąpyra – Zbyszko Dulski Joachim Neumann – Pan Dulski Maria Kryger – Tadrachowa Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ogromny wkład pracy oraz dawkę niesamowitego humoru! Czytane fragmenty zostały „sfilmowane”. Zapraszamy do ich oglądania na Facebooku sępoleńskiej biblioteki! Powered By GSpeech

 

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech