Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Ostatni dzwonek na dokonanie spisu!

  • Niewiele czasu zostało na dokonanie samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – ostatni dzień to 30 września br.
  • Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.
  • Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis,
    - można go zrealizować poprzez stronę internetową  www.spis.gov.pl   lub telefonicznie infolinia tel. 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-18:00.
  • W samospisie mogą pomóc rachmistrze ale już wiadomo, że nie zdążą wszystkich spisać – w Gminie Sępólno Krajeńskie było 7 rachmistrzów a  zostało 4.
  • Jeżeli rachmistrz się nie skontaktuje z mieszkańcem, bo jest ich tylko 4 to nie zwalnia mieszkańca z obowiązku dokonania samospisu.
  • Jeżeli rachmistrz skontaktuje się z mieszkańcem - to jest obowiązek udzielania mu odpowiedzi na pytania z kwestionariusza spisowego - nie można odmówić i stwierdzić że: „sam się spiszę” - w takiej sytuacji rachmistrz jest zobowiązany sporządzić odpowiedni protokół i przekazać go do  Urzędu Statystycznego  w Bydgoszczy.
  • Już teraz jest problem a pod koniec okresu spisowego będzie coraz trudniej się dodzwonić na  ogólnopolską infolinię 22 279 99 99,  mogą być też problemy z logowaniem się na stronę: www.spis.gov.pl   aby samodzielnie spisać się przez Internet dlatego prośba o nieodkładanie tego obowiązku.
  • Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim także pomaga mieszkańcom w wywiązaniu się z obowiązku samospisu, ale trzeba się wcześniej  umówić na termin, a czasu jest coraz mniej. W samospisie pomagają urzędnicy Pani Klaudia Woźniak tel. 52 3894214  i Pan Jarosław Dera tel.  52 3894211.  

Dariusz Wojtania

Z-ca Gminnego Komisarza Spisowego

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Niewiele czasu zostało na dokonanie samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – ostatni dzień to 30 września br. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis,- można go zrealizować poprzez stronę internetową  www.spis.gov.pl   lub telefonicznie infolinia tel. 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-18:00. W samospisie mogą pomóc rachmistrze ale już wiadomo, że nie zdążą wszystkich spisać – w Gminie Sępólno Krajeńskie było 7 rachmistrzów a  zostało 4. Jeżeli rachmistrz się nie skontaktuje z mieszkańcem, bo jest ich tylko 4 to nie zwalnia mieszkańca z obowiązku dokonania samospisu. Jeżeli rachmistrz skontaktuje się z mieszkańcem - to jest obowiązek udzielania mu odpowiedzi na pytania z kwestionariusza spisowego - nie można odmówić i stwierdzić że: „sam się spiszę” - w takiej sytuacji rachmistrz jest zobowiązany sporządzić odpowiedni protokół i przekazać go do  Urzędu Statystycznego  w Bydgoszczy. Już teraz jest problem a pod koniec okresu spisowego będzie coraz trudniej się dodzwonić na  ogólnopolską infolinię 22 279 99 99,  mogą być też problemy z logowaniem się na stronę: www.spis.gov.pl   aby samodzielnie spisać się przez Internet dlatego prośba o nieodkładanie tego obowiązku. Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim także pomaga mieszkańcom w wywiązaniu się z obowiązku samospisu, ale trzeba się wcześniej  umówić na termin, a czasu jest coraz mniej. W samospisie pomagają urzędnicy Pani Klaudia Woźniak tel. 52 3894214  i Pan Jarosław Dera tel.  52 3894211.   Dariusz Wojtania Z-ca Gminnego Komisarza Spisowego     Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech