Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Noce trapera z biologią

Przez trzy kolejne weekendy, uczniowie klasy 4 i 7 Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w dwudniowych  zajęciach połączonych z noclegiem, w ramach projektu unijnego „Kompetencje kluczem do przyszłości II edycja”.

Część uczniów spędziła noc trapera w szkole w Wiśniewie, a grupa chłopców z klasy 7 swoje zajęcia miała w sępoleńskim liceum. W czasie zajęć uczniowie przeprowadzali różne eksperymenty m.in. sprawdzali jak zmienia się kolor soku z kapusty  pod wpływem różnych substancji, badali wpływ śliny na trawienie pokarmu, szukali superbohatera komórkowego- katalazy. Sprawdzali, czy jajko zawsze tonie, poznawali mikroświat dzięki mikroskopom. Nie obyło się bez zabaw integracyjnych. Dla grupy mającej zajęcia w sępoleńskim ogólniaku, przebojem okazała się gra w bilard. To nie ostatnie noce „naukowca”- kolejne w drugiej połowie października.

Iwona Przybylska
nauczyciel przyrody i biologii
w SP w Wiśniewie

 

  Kliknij aby odsłuchać Przez trzy kolejne weekendy, uczniowie klasy 4 i 7 Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w dwudniowych  zajęciach połączonych z noclegiem, w ramach projektu unijnego „Kompetencje kluczem do przyszłości II edycja”. Część uczniów spędziła noc trapera w szkole w Wiśniewie, a grupa chłopców z klasy 7 swoje zajęcia miała w sępoleńskim liceum. W czasie zajęć uczniowie przeprowadzali różne eksperymenty m.in. sprawdzali jak zmienia się kolor soku z kapusty  pod wpływem różnych substancji, badali wpływ śliny na trawienie pokarmu, szukali superbohatera komórkowego- katalazy. Sprawdzali, czy jajko zawsze tonie, poznawali mikroświat dzięki mikroskopom. Nie obyło się bez zabaw integracyjnych. Dla grupy mającej zajęcia w sępoleńskim ogólniaku, przebojem okazała się gra w bilard. To nie ostatnie noce „naukowca”- kolejne w drugiej połowie października. Iwona Przybylska nauczyciel przyrody i biologii w SP w Wiśniewie   Powered By GSpeech

 

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech