Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

O kultowej drodze Rumunii i nie tylko…

… można było posłuchać 22 listopada podczas spotkania z Panem Andrzejem Ossowskim w Klubie Podróżnika, działającym przy sępoleńskiej bibliotece.

Gość książnicy swoje opowieści zobrazował 150 kadrami, które wykonał w trakcie podróży po Rumunii, odbytej wspólnie ze swoim kuzynem Wojciechem. Na zaprezentowanych slajdach można było podziwiać zachwycające krajobrazy tego kraju (Bukareszt, przydrożne kapliczki i kościoły, góry) oraz jego fauny (karpackie niedźwiedzie).


Pan Andrzej sporo czasu poświęcił omówieniu największej turystycznej atrakcji Rumunii, jaką jest Droga Transfogaraska, przecinająca Góry Fogaraskie z północy na południe między ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu. W jej kulminacyjnym punkcie znajduje się najdłuższy w Rumunii tunel o długości przeszło 800 metrów. Ponadto na przeszło 150 kilometrowej, serpentynowej trasie znajduje się 27 wiaduktów, 830 mostów i kilka mniejszych tuneli.


Warto przejechać Trasę Transfogaraską, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki – o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą! Z relacji Pana Andrzeja wiemy, że różnie z tym bywa.


Rumunia jest krajem, który wciąż może być w naszym kraju odbierany niezbyt pozytywnie. Niesłusznie. Spotkania takie jak to sprzyjają obalaniu mitów na jego temat i pozwalają budować obraz bliższy prawdzie – miejsca atrakcyjnego turystycznie, zamieszkałego przez uśmiechniętych, życzliwych ludzi.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać … można było posłuchać 22 listopada podczas spotkania z Panem Andrzejem Ossowskim w Klubie Podróżnika, działającym przy sępoleńskiej bibliotece. Gość książnicy swoje opowieści zobrazował 150 kadrami, które wykonał w trakcie podróży po Rumunii, odbytej wspólnie ze swoim kuzynem Wojciechem. Na zaprezentowanych slajdach można było podziwiać zachwycające krajobrazy tego kraju (Bukareszt, przydrożne kapliczki i kościoły, góry) oraz jego fauny (karpackie niedźwiedzie). Pan Andrzej sporo czasu poświęcił omówieniu największej turystycznej atrakcji Rumunii, jaką jest Droga Transfogaraska, przecinająca Góry Fogaraskie z północy na południe między ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu. W jej kulminacyjnym punkcie znajduje się najdłuższy w Rumunii tunel o długości przeszło 800 metrów. Ponadto na przeszło 150 kilometrowej, serpentynowej trasie znajduje się 27 wiaduktów, 830 mostów i kilka mniejszych tuneli. Warto przejechać Trasę Transfogaraską, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki – o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą! Z relacji Pana Andrzeja wiemy, że różnie z tym bywa. Rumunia jest krajem, który wciąż może być w naszym kraju odbierany niezbyt pozytywnie. Niesłusznie. Spotkania takie jak to sprzyjają obalaniu mitów na jego temat i pozwalają budować obraz bliższy prawdzie – miejsca atrakcyjnego turystycznie, zamieszkałego przez uśmiechniętych, życzliwych ludzi.     Powered By GSpeech

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech