Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

DROGA W WILKOWIE JUŻ PRAWIE GOTOWA

 Kończy się trzeci i ostatni etap budowy drogi w Wilkowie. W miejsce gruntowego niegdyś traktu powstaje tam zupełnie nowa nawierzchnia utwardzona kostką betonową. Będzie też powierzchniowe odwodnienie.

Inwestycja jest realizowana we współpracy z mieszkańcami, którzy zakupili materiał budowlany. Gmina natomiast finansuje wykonanie prac drogowych – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W poprzednich latach w podobnym systemie wybudowano tam pierwsze ponad półtora kilometra drogi. Ostatnie pół kilometra, budowane obecnie, zakończy tę inwestycję.

Powstająca droga to ważny trakt komunikacyjny dla miejscowych mieszkańców. Droga jest nie tylko dojazdem do ich posesji. W tej części miejscowości swoje siedziby mają też duzi producenci trzody chlewnej i bydła. Budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

  Kliknij aby odsłuchać  Kończy się trzeci i ostatni etap budowy drogi w Wilkowie. W miejsce gruntowego niegdyś traktu powstaje tam zupełnie nowa nawierzchnia utwardzona kostką betonową. Będzie też powierzchniowe odwodnienie. Inwestycja jest realizowana we współpracy z mieszkańcami, którzy zakupili materiał budowlany. Gmina natomiast finansuje wykonanie prac drogowych – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.W poprzednich latach w podobnym systemie wybudowano tam pierwsze ponad półtora kilometra drogi. Ostatnie pół kilometra, budowane obecnie, zakończy tę inwestycję.Powstająca droga to ważny trakt komunikacyjny dla miejscowych mieszkańców. Droga jest nie tylko dojazdem do ich posesji. W tej części miejscowości swoje siedziby mają też duzi producenci trzody chlewnej i bydła. Budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach. Powered By GSpeech

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech