Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Kolędowanie w Iłowie

„Wyjdźcie do nas gospodarze, nie możemy do Was wejść

Aby wasze zdrowie chronić, bez covida roczek przejść.”

Z takim to zawołaniem w tym roku dzieci i młodzież z Iłowskiej Świetlicy ruszyły by złożyć noworoczne życzenia naszym mieszkańcom. Nie zabrakło atrybutu kolędników  czyli ,,gwiazdy”, a także diabłów, aniołów, pasterzy , króli i śmierci. Słowami tekstu ( autorstwa I. Mierzejewskiej) nieśli dobrą nowinę oraz słowa otuchy i ciepłych myśli. Nade wszystko podtrzymywały tradycję kolędowania ze śpiewem i śmiechem. Do siego roku 2022!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Irena Mierzejewska

Fot.: N.Mierzejewska - Instruktor Animacji Społecznej

 

  Kliknij aby odsłuchać „Wyjdźcie do nas gospodarze, nie możemy do Was wejść Aby wasze zdrowie chronić, bez covida roczek przejść.” Z takim to zawołaniem w tym roku dzieci i młodzież z Iłowskiej Świetlicy ruszyły by złożyć noworoczne życzenia naszym mieszkańcom. Nie zabrakło atrybutu kolędników  czyli ,,gwiazdy”, a także diabłów, aniołów, pasterzy , króli i śmierci. Słowami tekstu ( autorstwa I. Mierzejewskiej) nieśli dobrą nowinę oraz słowa otuchy i ciepłych myśli. Nade wszystko podtrzymywały tradycję kolędowania ze śpiewem i śmiechem. Do siego roku 2022! Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst: Irena Mierzejewska Fot.: N.Mierzejewska - Instruktor Animacji Społecznej   Powered By GSpeech

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech