Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

OSP W WAŁDOWIE MA JUŻ 100 LAT!

Jubileusz 100 lat istnienia obchodzi w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wałdowie w gminie Sępólno Krajeńskie. Związane z tym uroczystości odbędą się 21 maja.

Całość zainauguruje uroczysta msza święta. Zostanie ona odprawiona w kościele parafialnym w Wałdowie o godzinie 13.00. Po mszy odbędzie się przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych ulicami miejscowości. Około 14.20 na placu przed remizą rozpocznie się część oficjalna, podczas której odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. O 16.00 ruszy część rozrywkowa. W programie zaplanowano między innymi wspólne grillowanie, atrakcje dla dzieci oraz występy artystyczne.

- Jest to piękny jubileusz 100-lecia naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie. Historia można powiedzieć, która była tworzona przez naszych pradziadków, dziadków, którzy zakrzewili tę kulturę tutaj, dlatego musimy jakoś ten dzień uczcić - mówi Tobiasz Świniarski, prezes zarządu oddziału gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Sępólnie Krajeńskim.

Obecnie Ochotniczą Straż Pożarną w Wałdowie tworzy 65 druhów. W czynnej służbie jest ich 26. Na wyposażeniu jednostki są dwa wozy ratowniczo – gaśnicze. Jubileusz 100-lecia OSP Wałdowo będzie połączony także z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

  Kliknij aby odsłuchać Jubileusz 100 lat istnienia obchodzi w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wałdowie w gminie Sępólno Krajeńskie. Związane z tym uroczystości odbędą się 21 maja. Całość zainauguruje uroczysta msza święta. Zostanie ona odprawiona w kościele parafialnym w Wałdowie o godzinie 13.00. Po mszy odbędzie się przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych ulicami miejscowości. Około 14.20 na placu przed remizą rozpocznie się część oficjalna, podczas której odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. O 16.00 ruszy część rozrywkowa. W programie zaplanowano między innymi wspólne grillowanie, atrakcje dla dzieci oraz występy artystyczne. - Jest to piękny jubileusz 100-lecia naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie. Historia można powiedzieć, która była tworzona przez naszych pradziadków, dziadków, którzy zakrzewili tę kulturę tutaj, dlatego musimy jakoś ten dzień uczcić - mówi Tobiasz Świniarski, prezes zarządu oddziału gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Sępólnie Krajeńskim. Obecnie Ochotniczą Straż Pożarną w Wałdowie tworzy 65 druhów. W czynnej służbie jest ich 26. Na wyposażeniu jednostki są dwa wozy ratowniczo – gaśnicze. Jubileusz 100-lecia OSP Wałdowo będzie połączony także z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.   Powered By GSpeech

 

OSP 770x456

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech