Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Rodzynki z pozarządówki

W Teatrze Muzycznym w Toruniu dnia 21 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów piętnastej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”.

Laureatom nagrody wręczyli  członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radna województwa Katarzyna Lubańska. 

Na 21 organizacji 8 zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i zakwalifikowało się do  drugiego etapu. Po przeprowadzonych w siedzibach tych organizacji wizytacjach, Kapituła zarekomendowała do nagrody Zarządowi Województwa wszystkie 8 inicjatyw. Zarząd na posiedzeniu w dniu 8 czerwca 2022 r., zgodnie z rekomendacjami Kapituły postanowił uhonorować wszystkie 8 projektów. Nagrody finansowe po 3750 złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki” trafiły do ośmiu organizacji w tym do Stowarzyszenia „Jesteśmy tacy sami” z Sępólna Krajeńskiego.

Stowarzyszenie ,,Jesteśmy Tacy Sami” działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Sępólnie Krajeńskim. W okresie od sierpnia 2020 roku do końca kwietnia 2021 roku zrealizowano nagrodzony projekt Klub ,,Mogę Wszystko”.  W zadaniu udział wzięło 9 osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu i ze sprzężeniami. Projekt miał na celu przede wszystkim  rozwijanie komunikacji oraz samodzielności beneficjentów, czyli przygotowywanie do jak najlepszego funkcjonowania w swoim środowisku. W ramach klubu realizowano raz w tygodniu zajęcia: kulinarne (przygotowywanie śniadania, obiadu, podwieczorku), edukacyjno-plastyczne (korzystanie z tablicy multimedialnej, praca różnymi technikami plastycznymi), ceramiczne (modelowanie z gliny, wykonywanie naczyń ręczne i na kole garncarskim), sensoryczne (stymulowanie i wyciszanie za pomocą sprzętu integracji sensorycznej, zajęć EEG Biofeedback), fotograficzne (wykonywanie zdjęć aparatami cyfrowymi, zrzucanie i obróbka zdjęć na komputerach). Podczas tych warsztatów uczestnicy poznali działanie różnych sprzętów, m.in. miksera, aparatu fotograficznego, laptopa, tablicy interaktywnej, koła garncarskiego. Nabyli wiele nowych umiejętności założonych dla każdego klubowicza.

Gratulujemy stowarzyszeniu oraz życzymy kolejnych twórczych pomysłów i osiągania dalszych sukcesów.

 

  Kliknij aby odsłuchać W Teatrze Muzycznym w Toruniu dnia 21 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów piętnastej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Laureatom nagrody wręczyli  członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radna województwa Katarzyna Lubańska.  Na 21 organizacji 8 zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i zakwalifikowało się do  drugiego etapu. Po przeprowadzonych w siedzibach tych organizacji wizytacjach, Kapituła zarekomendowała do nagrody Zarządowi Województwa wszystkie 8 inicjatyw. Zarząd na posiedzeniu w dniu 8 czerwca 2022 r., zgodnie z rekomendacjami Kapituły postanowił uhonorować wszystkie 8 projektów. Nagrody finansowe po 3750 złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki” trafiły do ośmiu organizacji w tym do Stowarzyszenia „Jesteśmy tacy sami” z Sępólna Krajeńskiego. Stowarzyszenie ,,Jesteśmy Tacy Sami” działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Sępólnie Krajeńskim. W okresie od sierpnia 2020 roku do końca kwietnia 2021 roku zrealizowano nagrodzony projekt Klub ,,Mogę Wszystko”.  W zadaniu udział wzięło 9 osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu i ze sprzężeniami. Projekt miał na celu przede wszystkim  rozwijanie komunikacji oraz samodzielności beneficjentów, czyli przygotowywanie do jak najlepszego funkcjonowania w swoim środowisku. W ramach klubu realizowano raz w tygodniu zajęcia: kulinarne (przygotowywanie śniadania, obiadu, podwieczorku), edukacyjno-plastyczne (korzystanie z tablicy multimedialnej, praca różnymi technikami plastycznymi), ceramiczne (modelowanie z gliny, wykonywanie naczyń ręczne i na kole garncarskim), sensoryczne (stymulowanie i wyciszanie za pomocą sprzętu integracji sensorycznej, zajęć EEG Biofeedback), fotograficzne (wykonywanie zdjęć aparatami cyfrowymi, zrzucanie i obróbka zdjęć na komputerach). Podczas tych warsztatów uczestnicy poznali działanie różnych sprzętów, m.in. miksera, aparatu fotograficznego, laptopa, tablicy interaktywnej, koła garncarskiego. Nabyli wiele nowych umiejętności założonych dla każdego klubowicza. Gratulujemy stowarzyszeniu oraz życzymy kolejnych twórczych pomysłów i osiągania dalszych sukcesów.   Powered By GSpeech

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech