Spektakl "Zaczarowany kapturek"

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza zaprasza na spektakl familijny pt. „Zaczarowany Kapturek”, w wykonaniu Teatru Falkoshow – Zaułek Animacji, który odbędzie się 10.08.2022 r. o godzinie 16:00 na molo spacerowym.

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm.

Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

Spektakl  organizowany jest w ramach projektu „Biblio rozmaitości” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

20220801 10 bp zaczarowanykapturek