Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

MECZ GWIAZD NA RZECZ MAŁEJ ZOSI

Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Dariusz Dziekanowski, Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski, Przemysław Cypriański, Robert Moskwa,

Maciej Florek, Filip Sojka oraz Bilguun Ariunbaatar. To tylko część z gwiazd, które będzie można zobaczyć na stadionie w Sępólnie Krajeńskim już w najbliższą niedzielę (7.08). O godzinie 13.00 rozpocznie się tam mecz piłkarski, w którym, z lokalnym zespołem LZS Wałdowo, zmierzy się drużyna polskich artystów, sportowców i gwiazd telewizyjnych. Wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny, jednak podczas całego wydarzenia wolontariusze zbierać będą pieniądze na leczenie małej Zosi.

- Serdecznie zapraszam wszystkich i maniaków sportu, kibiców i nie tylko. Będzie to ogromne wydarzenie z mnóstwem emocji i pomimo tego, że są to dwie drużyny, że będą grały do dwóch osobnych bramek, to cel jest jeden, szczytny - gramy dla Zosi. Podczas meczu będzie prowadzona zbiórka, wszystkie środki zostaną przekazane dla Zosi. Po meczu oczywiście wszyscy ci artyści zostają do dyspozycji kibiców. Będzie można z nimi zrobić zdjęcia, będzie można z nimi porozmawiać, wziąć autografy i usiąść razem do grilla – zapowiada Tomasz Szcześniewski, tata małej Zosi, organizujący całe wydarzenie. Warto zatem przyjechać w niedzielę na godzinę 13.00 do Sępólna Krajeńskiego. Miłośnicy kina, tego samego dnia, lecz o 21.30, również na stadionie, w kinie plenerowym, będą mogli obejrzeć film „Cwaniaki z Hollywood”. Podczas tego wydarzenia, także prowadzona będzie kwesta.

Zosia Szcześniewska na rzecz której prowadzona jest zbiórka, choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc jej może terapia genowa - jej koszt to aż 9,5 mln zł. Niestety takie leczenie nie jest w Polsce refundowane. Rodzice Zosi za wszelką cenę próbują zebrać pieniądze. Tata Zosi sam też organizuje różnego rodzaju inicjatywy, które wypromują zbiórkę. Od kwietnia na rzecz Zosi udało się zebrać 1,1 mln zł. To wciąż za mało. Tymczasem trzeba się pospieszyć. Terapia genowa będzie skuteczna zanim dziecko nie przekroczy 13,5 kg wagi. Obecnie Zosia ma 16 miesięcy i waży 8,5 kg.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

mecz

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech