Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ZAPISZ SIĘ NA BIEG ULICZNY IM. K. BĄGORSKIEGO

W niedzielę – 9 października – w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego. Wszyscy, którzy chcieliby w nim wystartować, już powinni się zapisywać – zachęcają organizatorzy. Atrakcyjne nagrody czekają.

Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego to cykliczna impreza, która zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez sportowych Sępólna Krajeńskiego. Jest to wydarzenie, które przyciąga nie tylko lokalnych sportowców, ale także zawodników z sąsiednich województw. Tegoroczne zawody będą wyjątkowe, choćby przez fakt, że odbędą się one po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią.

Nowością będzie także dodanie do oferty, nowej, krótszej trasy wyścigu. Do tej pory sportowcy rywalizowali wyłącznie na dystansie 10 kilometrów. W tym roku będą oni mogli wybrać także odcinek 5 kilometrowy. Start do biegu głównego (10 km) zaplanowany jest na godzinę 12.00. Bieg krótki (5 km) wystartuje 5 minut później. Oba ruszają sprzed siedziby CSiR. Tam też będą mety obu wyścigów. Trasa będzie natomiast wiodła miejskimi ulicami i traktami spacerowymi.

- Biegniemy ulicą Leśną do jeziora i tam promenadą wokół jeziora, dobiegamy do mola, potem ulicami Podgórną, Wojska Polskiego, Turystyczną, Kwiatową, Wypoczynkową, Sadową, Polną, Plażową, Turystyczną, ulicą Orzeszkowej, Słoneczną, Sawickiej, Wojska Polskiego, z powrotem Podgórną na dół, z powrotem do mola i wracamy nad jeziorem, do stadionu Centrum Sportu i Rekreacji. To jest dystans 10 kilometrowy. Natomiast dystans 5 kilometrowy rozpoczynamy ze stadionu, biegniemy nad jeziorem, w okolicach molo będzie powrót i wracamy na stadion – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

W zawodach może wziąć udział niemalże każdy.

- Zapraszamy wszystkich tych, którzy biegają i mają więcej niż 16 lat. Jeżeli chodzi o bieg na 10 kilometrów, to mamy tutaj nagrody w pięciu kategoriach kobiet i siedmiu kategoriach mężczyzn. Mamy też kategorię najlepszej zawodniczki i zawodnika gminy Sępólno Krajeńskie. Mamy też kategorie najlepszej zawodniczki i zawodnika powiatu sępoleńskiego. Zapraszamy tych wszystkich, którzy biegają zarówno rekreacyjnie, jak i sprawdzają się na dystansie 10 kilometrów. Będziemy też mieli loterię fantową. Wszystkie środki z loterii zostaną przeznaczone na ten szczytny cel. Każdy zawodnik będzie miał szansę wylosować bardzo fajne nagrody. Będzie to telewizor, będą różne sprzęty AGD. Jest tych nagród około 20 – dodaje dyrektor. W trakcie wydarzenia zbierane będą też pieniądze na rzecz chorej na SMA małej Zosi Szcześniewskiej.

Zapisy zawodników przyjmowane są drogą elektroniczną. Link do strony: https://elektronicznezapisy.pl/event/7459/clients.html

Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego poprzedzą także zawody dla dzieci. Te odbędą się 21 września (środa) o godzinie 10.00 na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Do rywalizacji staną nie tylko przedszkolaki, ale również uczniowie szkół podstawowych.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

  Kliknij aby odsłuchać W niedzielę – 9 października – w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego. Wszyscy, którzy chcieliby w nim wystartować, już powinni się zapisywać – zachęcają organizatorzy. Atrakcyjne nagrody czekają. Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego to cykliczna impreza, która zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez sportowych Sępólna Krajeńskiego. Jest to wydarzenie, które przyciąga nie tylko lokalnych sportowców, ale także zawodników z sąsiednich województw. Tegoroczne zawody będą wyjątkowe, choćby przez fakt, że odbędą się one po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią. Nowością będzie także dodanie do oferty, nowej, krótszej trasy wyścigu. Do tej pory sportowcy rywalizowali wyłącznie na dystansie 10 kilometrów. W tym roku będą oni mogli wybrać także odcinek 5 kilometrowy. Start do biegu głównego (10 km) zaplanowany jest na godzinę 12.00. Bieg krótki (5 km) wystartuje 5 minut później. Oba ruszają sprzed siedziby CSiR. Tam też będą mety obu wyścigów. Trasa będzie natomiast wiodła miejskimi ulicami i traktami spacerowymi. - Biegniemy ulicą Leśną do jeziora i tam promenadą wokół jeziora, dobiegamy do mola, potem ulicami Podgórną, Wojska Polskiego, Turystyczną, Kwiatową, Wypoczynkową, Sadową, Polną, Plażową, Turystyczną, ulicą Orzeszkowej, Słoneczną, Sawickiej, Wojska Polskiego, z powrotem Podgórną na dół, z powrotem do mola i wracamy nad jeziorem, do stadionu Centrum Sportu i Rekreacji. To jest dystans 10 kilometrowy. Natomiast dystans 5 kilometrowy rozpoczynamy ze stadionu, biegniemy nad jeziorem, w okolicach molo będzie powrót i wracamy na stadion – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach może wziąć udział niemalże każdy. - Zapraszamy wszystkich tych, którzy biegają i mają więcej niż 16 lat. Jeżeli chodzi o bieg na 10 kilometrów, to mamy tutaj nagrody w pięciu kategoriach kobiet i siedmiu kategoriach mężczyzn. Mamy też kategorię najlepszej zawodniczki i zawodnika gminy Sępólno Krajeńskie. Mamy też kategorie najlepszej zawodniczki i zawodnika powiatu sępoleńskiego. Zapraszamy tych wszystkich, którzy biegają zarówno rekreacyjnie, jak i sprawdzają się na dystansie 10 kilometrów. Będziemy też mieli loterię fantową. Wszystkie środki z loterii zostaną przeznaczone na ten szczytny cel. Każdy zawodnik będzie miał szansę wylosować bardzo fajne nagrody. Będzie to telewizor, będą różne sprzęty AGD. Jest tych nagród około 20 – dodaje dyrektor. W trakcie wydarzenia zbierane będą też pieniądze na rzecz chorej na SMA małej Zosi Szcześniewskiej. Zapisy zawodników przyjmowane są drogą elektroniczną. Link do strony: https://elektronicznezapisy.pl/event/7459/clients.html Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego poprzedzą także zawody dla dzieci. Te odbędą się 21 września (środa) o godzinie 10.00 na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Do rywalizacji staną nie tylko przedszkolaki, ale również uczniowie szkół podstawowych. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.   Powered By GSpeech

 

 

 

l07389K7U0j0o1w656p1g8w660y0q9u7

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech