Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

PLAC REKREACYJNY W DZIECHOWIE OFICJALNIE OTWARTY

Mieszkańcy Dziechowa mogą już korzystać z powstałego tam placu rekreacyjnego.

Obiekt został oficjalnie otwarty. Co prawda w dniu przekazania kluczy do bram nowej inwestycji, nie było dane mieszkańcom pograć tam w golfa, czy skorzystać z minisiłowni, bo kilka godzin wcześniej spadł tam obfity śnieg, ale za to rozpalenie ogniska lub grilla jest tam możliwe nawet zimą.

- Dla nas to bardzo ważna inwestycja. Były plac zabaw, który kiedyś tu był, był po prostu zniszczony już pod wpływem atmosfery i nie było gdzie się spotkać. Nie było też gdzie robić imprez integracyjnych. Dlatego bardzo się cieszymy z tego i myślę, że będzie nam pięknie to służyło – mówi Robert Westfal – sołtys Dziechowa.

Budowa placu rekreacyjnego kosztowała 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warunkiem otrzymania dotacji było stworzenie obiektu, który będzie na swój sposób oryginalny. Gmina miała swój pomysł.

Plac rekreacji jest wyposażony w zadaszoną wiatę. Jest ona pokryta ekologicznym dachem z trawy. Podobne można spotkać na przykład w Irlandii lub Szkocji. Elewację obiektu przyozdobiono motywem wzorowanym na hafcie krajeńskim. Nad prawidłowością jego wykonania czuwała Małgorzata Senska, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie.

Nowy plac będzie wizytówką nie tylko tej części gminy, ale przede wszystkim całego regionu krajeńskiego.

- Bardzo się cieszymy, że możemy wszędzie promować Krajnę, bo czasami nas mylą z Kaszubami. My się na to denerwujemy, bo my jesteśmy odrębni. Co prawda sąsiadujemy ze sobą, ale mamy swoje symbole krajeńskie i taki symbol właśnie tutaj się też znalazł – podkreślał podczas uroczystości otwarcia obiektu, Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowo zbudowany plac rekreacyjny w Dziechowie oprócz wiaty wypoczynkowej wyposażony jest w zestaw ławek i stołów, miejsce do rozpalania ogniska, minisiłownię plenerową, dwa stanowiska do gry w mini golfa oraz plac ze sztuczną nawierzchnią, który może służyć także jako boisko do gier zespołowych. Cały obiekt jest oświetlony lampami zasilanymi energią słoneczną. Obok zbudowano także parkingi.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

  Kliknij aby odsłuchać Mieszkańcy Dziechowa mogą już korzystać z powstałego tam placu rekreacyjnego. Obiekt został oficjalnie otwarty. Co prawda w dniu przekazania kluczy do bram nowej inwestycji, nie było dane mieszkańcom pograć tam w golfa, czy skorzystać z minisiłowni, bo kilka godzin wcześniej spadł tam obfity śnieg, ale za to rozpalenie ogniska lub grilla jest tam możliwe nawet zimą. - Dla nas to bardzo ważna inwestycja. Były plac zabaw, który kiedyś tu był, był po prostu zniszczony już pod wpływem atmosfery i nie było gdzie się spotkać. Nie było też gdzie robić imprez integracyjnych. Dlatego bardzo się cieszymy z tego i myślę, że będzie nam pięknie to służyło – mówi Robert Westfal – sołtys Dziechowa. Budowa placu rekreacyjnego kosztowała 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warunkiem otrzymania dotacji było stworzenie obiektu, który będzie na swój sposób oryginalny. Gmina miała swój pomysł. Plac rekreacji jest wyposażony w zadaszoną wiatę. Jest ona pokryta ekologicznym dachem z trawy. Podobne można spotkać na przykład w Irlandii lub Szkocji. Elewację obiektu przyozdobiono motywem wzorowanym na hafcie krajeńskim. Nad prawidłowością jego wykonania czuwała Małgorzata Senska, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie. Nowy plac będzie wizytówką nie tylko tej części gminy, ale przede wszystkim całego regionu krajeńskiego. - Bardzo się cieszymy, że możemy wszędzie promować Krajnę, bo czasami nas mylą z Kaszubami. My się na to denerwujemy, bo my jesteśmy odrębni. Co prawda sąsiadujemy ze sobą, ale mamy swoje symbole krajeńskie i taki symbol właśnie tutaj się też znalazł – podkreślał podczas uroczystości otwarcia obiektu, Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Nowo zbudowany plac rekreacyjny w Dziechowie oprócz wiaty wypoczynkowej wyposażony jest w zestaw ławek i stołów, miejsce do rozpalania ogniska, minisiłownię plenerową, dwa stanowiska do gry w mini golfa oraz plac ze sztuczną nawierzchnią, który może służyć także jako boisko do gier zespołowych. Cały obiekt jest oświetlony lampami zasilanymi energią słoneczną. Obok zbudowano także parkingi. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach. Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech