Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Muzyczne wspomnienie – artyści artystom

Koncertowe „Muzyczne wspomnienie” było inicjatywą, która zrodziła się z miłości do muzyki i namysłu nad refleksyjną aurą listopada, miesiąca wspomnień i wzruszeń.

Lokalni muzycy postanowili sięgnąć do repertuaru znakomitych polskich artystów i kompozytorów, składając w ten sposób hołd wybranym mistrzom polskiej piosenki.

Licznie zgromadzona publiczność usłyszała utwory z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyny Sobczyk, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, Maanamu, Grzegorza Ciechowskiego, Tadeusza Nalepy czy grupy Dżem. Koncert podzielony na dwie części – liryczną, fortepianową oraz blues-rockową część z udziałem zespołu – miał wyraźną, przemyślaną dynamikę. Raz jeszcze okazało się, że muzyka będąc wyjątkowym nośnikiem emocji, ma także zdolność do przenoszenia w czasie. Za jej sprawą artyści, którzy odeszli wiele lat temu nadal obecni są w naszym życiu. Ich wspomnienie było jednocześnie dowodem na to, że polscy artyści na przestrzeni lat stawali się ikonami wielu gatunków muzyki rozrywkowej. Każda z postaci, którym lokalni muzycy składali symboliczny hołd, zapisała się w historii polskiej piosenki złotymi zgłoskami, jako ponadprzeciętna artystyczna osobowość. Kora, Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Czesław Niemen i inni, to nadal muzyczne drogowskazy dla współczesnych muzyków. Wybrzmiałe ze sceny sępoleńskiego Centrum Kultury  i Sztuki piosenki nadal obecne są w radiowych playlistach i osiągają wysokie pozycje podczas, mających charakter listy przebojów, podsumowań.

Frekwencja podczas koncertu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Raz jeszcze okazało się, że kochamy polskie piosenki i polskich artystów – śmiało możemy powiedzieć, że to przedsięwzięcie zasłużyło na stempel jakości „dobre, bo polskie”!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst - Michał Pick

Fot. - Marcin Jarski 

 

  Kliknij aby odsłuchać Koncertowe „Muzyczne wspomnienie” było inicjatywą, która zrodziła się z miłości do muzyki i namysłu nad refleksyjną aurą listopada, miesiąca wspomnień i wzruszeń. Lokalni muzycy postanowili sięgnąć do repertuaru znakomitych polskich artystów i kompozytorów, składając w ten sposób hołd wybranym mistrzom polskiej piosenki. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała utwory z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyny Sobczyk, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, Maanamu, Grzegorza Ciechowskiego, Tadeusza Nalepy czy grupy Dżem. Koncert podzielony na dwie części – liryczną, fortepianową oraz blues-rockową część z udziałem zespołu – miał wyraźną, przemyślaną dynamikę. Raz jeszcze okazało się, że muzyka będąc wyjątkowym nośnikiem emocji, ma także zdolność do przenoszenia w czasie. Za jej sprawą artyści, którzy odeszli wiele lat temu nadal obecni są w naszym życiu. Ich wspomnienie było jednocześnie dowodem na to, że polscy artyści na przestrzeni lat stawali się ikonami wielu gatunków muzyki rozrywkowej. Każda z postaci, którym lokalni muzycy składali symboliczny hołd, zapisała się w historii polskiej piosenki złotymi zgłoskami, jako ponadprzeciętna artystyczna osobowość. Kora, Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Czesław Niemen i inni, to nadal muzyczne drogowskazy dla współczesnych muzyków. Wybrzmiałe ze sceny sępoleńskiego Centrum Kultury  i Sztuki piosenki nadal obecne są w radiowych playlistach i osiągają wysokie pozycje podczas, mających charakter listy przebojów, podsumowań. Frekwencja podczas koncertu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Raz jeszcze okazało się, że kochamy polskie piosenki i polskich artystów – śmiało możemy powiedzieć, że to przedsięwzięcie zasłużyło na stempel jakości „dobre, bo polskie”! Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst - Michał Pick Fot. - Marcin Jarski    Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech