Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Świat ballad i romansów

W tym roku świętujemy 200 rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyła w projekcie zorganizowanym przez Fundację Czas Dzieci pn. „Szkiełko i oko”, który dofinansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki realizacji scenariuszy opartych na romantyzmie uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat twórczości wieszcza. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie warsztatów twórczych z elementami zabawy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, czytała głośno ballady.


Relacja ze spotkań poświęconych balladom Adama Mickiewicza uzyskała piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie. Nagrodą była wystawa pn. „Ballady i Romanse. Marianna Sztyma”, którą prezentowaliśmy w bibliotece. Otwarcie
wystawy przypadło na Dni Kultury Chrześcijańskiej. Towarzyszył jej również występ aktorów – Wandy i Eugeniusza Rzyskich, którzy przedstawili własną interpretację "Ballad i romansów"; Adama Mickiewicza. Wystawę obejrzało 250 osób z Gminy Sępólno Krajeńskie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać W tym roku świętujemy 200 rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyła w projekcie zorganizowanym przez Fundację Czas Dzieci pn. „Szkiełko i oko”, który dofinansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki realizacji scenariuszy opartych na romantyzmie uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat twórczości wieszcza. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie warsztatów twórczych z elementami zabawy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, czytała głośno ballady. Relacja ze spotkań poświęconych balladom Adama Mickiewicza uzyskała piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie. Nagrodą była wystawa pn. „Ballady i Romanse. Marianna Sztyma”, którą prezentowaliśmy w bibliotece. Otwarcie wystawy przypadło na Dni Kultury Chrześcijańskiej. Towarzyszył jej również występ aktorów – Wandy i Eugeniusza Rzyskich, którzy przedstawili własną interpretację Ballad i romansów; Adama Mickiewicza. Wystawę obejrzało 250 osób z Gminy Sępólno Krajeńskie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy do dalszej współpracy.     Powered By GSpeech

 

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech