Sępoleńska Liga Futsalu po II weekendzie!

Nabierają tempa rozgrywki Sępoleńskiej Ligi Futsalu! W miniony weekend mieliśmy okazję obejrzeć kolejne 12 spotkań.

Nie obyło się bez niespodzianek i ciekawych rozstrzygnięć. Niewątpliwie najciekawszym spotkaniem było piątkowe starcie drużyn pierwszoligowych Gacek Team oraz Seydak Team. Zdecydowanym faworytem tego meczu był Seydak Team (obrońca zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego). Jednak spotkanie lepiej rozpoczęła młoda ekipa Gacek Team i już po kilku minutach prowadziła 3:0.

DSC09715

Podrażnieni mistrzowie zabrali się do odrabiania strat i szybko doprowadzili do remisu 3:3. Od tego momentu spotkanie było jeszcze ciekawsze i bardziej zacięte. Prowadzenie w meczu zmieniało się co chwilę by końcowym zwycięzcą okazała się ekipa Gacek Team wygrywając 8:7. Ostatnie trafienie w tym meczu padło niespełna 20 sekund przed zakończeniem spotkania. Nie do zatrzymania był w tym spotkaniu Patryk Herzberg, który strzelił 5 bramek. W innych piątkowych spotkaniach pewnie wygrały drużyny: Spica Meble oraz Kamień Team. Niespodziewanie wysokim zwycięstwem zakończyło się także spotkanie II ligi pomiędzy Fuksem Wielowicz a ZGK Sępólno Krajeńskie, w którym 7:2 wygrali Ci drudzy. 
Taxus

W sobotę kibice mogli obejrzeć po 2 spotkania I i II ligi. W drugiej lidze pewnie zwyciężyli Taxus i Chłopaki "U Piotra". W najciekawszym piątkowym spotkaniu zmierzyli się Spica Meble i Kamień Team. Na przeciw siebie stanęli zawodnicy na co dzień grający w Kamionce Kamień Krajeński. Po wyrównanej pierwszej części spotkania ostatecznie lepsi okazali się gracze Kamień Team wygrywając 5:1. Na koniec sobotnich zmagań Seydak Team rozbił Orlikowców 15:1. 

W niedzielę odbyły się 3 mecze drugiej ligi oraz jeden mecz pierwszej. Dwa pierwsze mecze były bez historii. Na początek wysoko wygrał Fuks Wielowicz z Dream Team  17:1. Ponownie kunszt strzelecki pokazał Bartłomiej Kosmela zdobywając 9 bramek i z 19 bramkami na koncie zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców II ligi. W drugim spotkaniu ZGK Sępólno Krajeńskie wysoko, bo aż 11:2 ograł Odrodzonych Amator Cerkwica. W trzecim niedzielnym spotkaniu Taxus mierzył się z Tad-Marem Wadłowo. Przed spotkaniem faworytem był zespół z Wałdowa, który w poprzednich spotkaniach pewnie pokonywał rywali. Jednak wynik końcowy tego meczu był na korzyść Taxusa, który wygrał 5:2. Sporo kibiców pojawiło się na ostatnim niedzielnym starciu, w którym grali Lewalski Serwis oraz Natura Meble. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i z szansami obu ekip. Do przerwy był jednak bezbramkowy remis. W drugiej części spotkania wynik strzałem z rzutu wolnego otworzył Artur Dądela, gol nieco podłamał młodych zawodników Lewalski Serwis, co poskutkowało zwycięstwem 5:1 Natury Meble. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Bartosz Burkiewicz, który przewodzi w klasyfikacji strzelców I ligi z dziewięcioma bramkami na koncie.  

 

Aktualne tabele i wyniki wszystkich spotkań >>>TUTAJ<<<

>>>Zapraszamy do fotogalerii<<<

Autor: Sławomir Gołąbek