II Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

Już po raz drugi na Jeziorze Sępoleńskim zorganizowane zostały Krajna CUP Regaty Samorządowców o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W tym sportowym pojedynku tradycyjnie udział wzięły ekipy złożone z przedstawicieli samorządów różnych szczebli, z wielu stron kraju. Organizatorem i gospodarzem regat było Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Współorganizatorami byli: Gmina Sępólno Krajeńskie, Miejski Ludowy Klub Sportowy „Krajna”, Kujawsko-Pomorski Okręgowy  Związek Żeglarski w Bydgoszczy.

W regatach udział wzięło łącznie  12 załóg z 11 instytucji:

 1. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu
 2. Gmina Mrocza
 3. Urząd Miejski Janikowo
 4. Gmina Koronowo
 5. Gmina Książki
 6. Urząd Miejski w Kruszwicy
 7. Urząd Miasta w Bydgoszczy
 8. Urząd Miasta Włocławek
 9. Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga I
 10. Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga II
 11. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim 
 12. Urząd Miejski w Kamieniu Krajeńskim

Drużyny Samorządowców rywalizowały na łodziach klasy „Puck” które zostały losowo przydzielone poszczególnym zespołom. Uczestnicy regat zostali podzieleni na dwie sześcio drużynowe grupy. Do grupy pierwszej trafiły: Urząd Miejski w Kruszwicy, Urząd Miasta w Bydgoszczy, Gmina Mrocza, Gmina Książki, Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim - załoga I.
W grupie drugiej znaleźli się: Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga II, Urząd Miejski w Kamieniu Krajeńskim, Urząd Miasta Włocławek, Urząd Miejski Janikowo, Gmina Koronowo, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.
W grupach załogi rywalizowały w dwóch biegach. W grupie pierwszej, w dwóch biegach zwycięzyło Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim (sternikiem był Kacper Ziemiński).
W grupie drugiej na 1 miejscu dwukrotnie przypłynęła ekipa Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim załoga II.
Do ścisłego finału, w którym rozgrywane były trzy biegi, awansowały trzy pierwsze miejsca z grup.
A mianowicie: Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga I, Gmina Mrocza, Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga II, Gmina Koronowo i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.
 
Po zaciętych biegach finałowych klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

Miejsce I – Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim (sternik: Kacper Ziemiński, załoga:  Andrzej Chatłas)
Miejsce II – Gmina Mrocza (sternik: Marek Baumgart, załoga: Marcin Klebs i Grzegorz  Okoniewski)
Miejsce III – Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga II (sternik: Sebastian Bonk, załoga: Michał Bukolt i Alina Deja)
Miejsce IV - Gmina Koronowo (sterownik: Maliszewski Jerzy, załoga: Wiesław Gancarek, Danuta Kędzierska, Jan Byzdra)
Miejsce V - Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ( sternik: Bartłomiej Dahm, załoga: Karol Adamkiewicz)
Miejsce VI - Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim załoga I (sternik: Waldemar Stupałkowski, załoga: Marek Chart, Paweł Pilujski)


Komandorem regat był Tomasz Marciniak. W składzie komisji sędziowskiej regat znaleźli się: sędzia główny regat Wojciech Borzyszkowski oraz sędzia techniczny Zenon Kowalik, dokumentację regatową nadzorowała Barbara Toszek.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała 91 Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, którą reprezentowali: Mariusz Pinczewski oraz Szymon Kufel. 
Zwycięska załoga otrzymała Puchar Przechodni Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Dopiero zwycięstwa w 3 kolejnych latach uprawniają do przejęcia pucharu na własność. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i regatowe koszulki. Gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku!