III Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

W sobotę 21 września 2013 r. rozegrano III Samorządowe Regaty Żeglarskie „Krajna Cup” o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Organizatorem Regat był MLKS Krajna, a współorganizatorem: Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski  w ramach zadania publicznego pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.
 Impreza miała na celu sportową rywalizację oraz integrację drużyn mieszanych składających się ze sportowców, samorządowców oraz sympatyków, którzy żeglują lub pragną rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.

W zawodach wzięły udział załogi reprezentujące samorządy różnego szczebla z całego województwa:

1. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  2. Powiat Nakielski,
  3. Starostwo Powiatowe w Sępólnie,
  4. Urząd Miasta Bydgoszczy,
  5. Urząd Miejski Żnin,
  6. Urząd Miejski Kamień Krajeński,
  7. Gmina Mrocza,
  8. Gmina Sępólno Krajeńskie,
  9. LZS Piaseczno.

Wspólnie z regatami  Krajna Cup odbyły się również regaty dla zawodników MLKS Krajna w klasie Optymist, w których udział wzięło 9 osób. Dodatkowo swoje umiejętności zaprezentował rodzący się nowy talent w klasie Laser 47 Hubert Chylewski.

Przy doskonałej pogodzie i wietrze od 3 do 4 w skali Beauforta, pod bacznym okiem Sędziego Głównego regat, Wojciecha Neja oraz sędziów Jacka Firkowskiego i Tomasza Marciniaka rozegrano pięć wyścigów ( 3 eliminacyjne i 2 finałowe).
W pierwszym biegu wystartowało 5 załóg z których awans do finału zapewniła sobie ekipa z Nakła, zaś z drugiego awansowali zawodnicy ze Żnina. Pozostałe drużyny miały jeszcze szansę wejścia do finału próbując swoich sił w 3 biegu. Dwie ostatnie załogi tego wyścigu zakończyły rywalizację plasując się na 8 i 9 miejscu.

W finale rozegrano 2 wyścigi. Zarówno w pierwszym jak i drugim wyścigu prym wiedli reprezentanci Urzędu Miasta Bydgoszczy i to oni wywalczyli sobie zwycięstwo w całych regatach.

Po zakończeniu wyścigów załogi spotkały się pa placu przed molo nad Jeziorem Sępoleńskim, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie regat. Nagrody i dyplomy dla wszystkich drużyn wręczała pani Katarzyna Domańska Prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski oraz Prezes MLKS Krajna Jarosław Bogdanowicz. Następnie, przy wspólnym posiłku wymieniono doświadczenia żeglarskie i samorządowe, zapoznano się przedsięwzięciami dla żeglarzy i turystów w Województwie Kujawsko-Pomorskim oraz w Gminie Sępólno Krajeńskie. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach  Krajna CUP.

Wyniki końcowe:

• Bartłomiej Dahm
  • Magda Kowalska
  • Zbigniew Sikorski

Wyniki końcowe zawodników MLKS Krajna w klasie Optymist:

1. Dominika Werra
  2. Bogusz Tłok