IV Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

W dniu 20.09.2014r. na Jeziorze Sępoleńskim w Sępólnie Krajeńskim odbyły się już po raz czwarty  Regaty Żeglarskie Samorządowców  „KRAJNA  CUP” o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Organizatorem i gospodarzem regat był klub MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, natomiast współorganizatorami byli: Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim, Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Kujawsko-Pomorski Okręgowy  Związek Żeglarski w Bydgoszczy.

 

Impreza miała na celu sportową rywalizację oraz integrację drużyn mieszanych składających się ze sportowców, samorządowców oraz sympatyków, którzy żeglują lub pragną rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.

Drużyny Samorządowców rywalizowały na łodziach klasy „Omega”, które zostały losowo przydzielone poszczególnym zespołom.

Regaty rozpoczął od krótkiego przywitania gości Prezes MLKS Krajna – Radosław Lipiński.

Sędzią Głównym zawodów był Stanisław Jączkowski – trener sekcji żeglarskiej klubu MLKS Krajna.
Komandorem regat był Mirosław Tłok. W składzie komisji sędziowskiej regat znaleźli się: sędzia główny regat oraz sędzia techniczny, dokumentację regatową nadzorowała Barbara Toszek. Koordynatorem projektu była Aleksandra Goldyszewicz.               
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała 91 Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, którą reprezentowali: Mariusz Pinczewski oraz Rafał Kozioł

Uczestników  regat przywitała słoneczna pogoda, ale niestety na wiatr nie było co tego dnia liczyć.

W regatach wzięło udział osiem załóg. Po czterech wyścigach  wyłoniono zwycięzców.

OFICJALNE  WYNIKI:
I  miejsce  - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Kraj.
II  miejsce  - Powiat Nakielski
III  miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie
IV  miejsce – Urząd Marszałkowski – załoga 2  
V  miejsce -  Gmina Chełmża
VI  miejsce - Urząd Marszałkowski – załoga 1  
VII  miejsce – Gmina Mrocza
VIII  miejsce – Gmina Kamień Krajeński

składy drużyn:
1. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim: Wojciech Sylka (Sternik), Michał Bukolt, Magda Maluchnik
2. Powiat Nakielski: Jacek Wiśnicki (sternik), Marcin Kuliński, Marek Semrau
3. Gmina Sępólno Krajeńskie: Waldemar Stupałkowski (sternik), Marek Chart
4. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu - załoga 1: Andrzej Narolewski (sternik), Zbigniew Sikorski
5. Gmina Chełmża: Michał Krutelewicz (sternik), Jacek Czarnecki, Ewa Czarnecka
6. Gmina Mrocza: Marek Baumgart (sternik), Marcin Klebs
7. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu - załoga 2: Bartłomiej Dahm (sternik), Karol Adamkiewicz
8. Gmina Kamień Krajeński: Bogusław Szwochert (sternik), Piotr Furdyna, Marcin Stasierowski

Zwycięska załoga otrzymała Puchar Przechodni Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Dopiero trzykrotne zwycięstwo w regatach uprawniają do przejęcia pucharu na własność, a co za tym idzie Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest już o krok od zdobycia głównego trofeum. Przypomnijmy, że w drugiej edycji w 2012 roku zdobyli już miejsce w składzie: sternik: Kacper Ziemiński, załoga:  Andrzej Chatłas.

Wspólnie z regatami  Krajna Cup odbyły się również regaty dla zawodników MLKS Krajna w klasie Optymist, w których udział wzięło 9 osób.

Następnie, przy wspólnym posiłku wymieniono doświadczenia żeglarskie i samorządowe, zapoznano się przedsięwzięciami dla żeglarzy i turystów w Województwie Kujawsko-Pomorskim oraz w Gminie Sępólno Krajeńskie. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach  Krajna CUP.

Pomysłodawca  imprezy -  Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego w gorących słowach pogratulował zwycięzcom oraz podziękował wszystkim uczestnikom regat za udział w zawodach i zaprosił na kolejne regaty w przyszłym roku.