VI Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

Jak co roku na Jeziorze Sępoleńskim odbyły się Samorządowe Regaty Żeglarskie Krajna Cup - Pływajmy Razem w Sępólnie Krajeńskim o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Organizatorem imprezy jest MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie

, współorganizatorami są: Gmina Sępólno Krajeńskie, Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim i Kujawsko - Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski w Bydgoszczy. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w ramach zadania publicznego pod nazwą "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu". Była to już 6 edycja, która zgromadziła na starcie 10 ekip. W zawodach wzięli udział następujące załogi:

  1. Urząd Gminy Gostycyn;
  2. Gmina Kamień Krajeński;
  3. Gmina Koronowo;
  4. Gmina Mrocza;
  5. Gmina Chełmża;
  6. Urząd Miasta Bydgoszcz;
  7. Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim;
  8. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim;
  9. Gmina Sępólno Krajeńskie I;
  10. Gmina Sępólno Krajeńskie II;

Na uroczystym otwarciu zawodów nie zabrakło również zaproszonych gości: Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego, Starosty Sępoleńskiego Jarosława Tadycha, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Kazimierza Jagodzińskiego, Zastępcy Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marka Zieńko, Przewodniczącego Rady Powiatu Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Marka Charta, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Mirosława Pestki, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Tomasza Kabata. Komandorem Regat był Stanisław Łukaszewicz, a sędzią głównym Stanisław Jączkowski. 

Zawody otworzył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. 

Impreza ma na celu sportową rywalizację oraz integrację drużyn mieszanych składających się ze sportowców, samorządowców oraz sympatyków, którzy żeglują lub pragną rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem. Regaty to również okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy zawodnikami oraz popularyzacja żeglarstwa wśród mieszkańców województwa kujawsko - pomorskiego. 

Obok samorządowców rywalizowała także młodzież z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. 

 

W trakcie zawodów rozegranych zostało 5 biegów. W każdym biegu płynęło 6 załóg, czyli w sumie każda załoga płynęła w 3 wyścigach. Zwycięstwo zapewniła sobie ekipa która po wszystkich wyścigach miała najmniej punktów karnych.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych wyścigów:

Bieg 1:
1 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim;
2 miejsce - Urząd Miasta Bydgoszcz;
3 miejsce - CSiR w Sępólnie Krajeńskim
4 miejsce - Gmina Mrocza;
5 miejsce - Gmina Koronowo;
6 miejsce - Gmina Gostycyn;

 

Bieg 2:
1 miejsce - Gmina Chełmża;
2 miejsce - CSiR w Sępólnie Krajeńskim;
3 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie I;
4 miejsce - Gmina Koronowo;
5 miejsce - Gmina Kamień Krajeński;
6 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie II;

Bieg 3:
1 miejsce - Gmina Mrocza;
2 miejsce - Gmina Gostycyn;
3 miejsce - Urząd Miasta Bydgoszcz;
4 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim;
5 miejsce - Gmina Chełmża;
6 miejsce - Gmina Kamień Krajeński;

 

Bieg 4:
1 miejsce - Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim
2 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie II;
3 miejsce - Gmina Koronowo;
4 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie I;
5 miejsce - Urząd Miasta Bydgoszcz;
6 miejsce - Gmina Gostycyn;

Bieg 5:
1 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim;
2 miejsce - Gmina Chełmża;
3 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie I;
4 miejsce - Gmina Mrocza;
5 miejsce - Gmina Kamień Krajeński;
6 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie II;

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim;
2 miejsce - Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim;
3 miejsce - Gmina Chełmża;
4 miejsce - Gmina Mrocza;
5 miejsce - Urząd Miasta Bydgoszcz;
6 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie I;
7 miejsce - Gmina Koronowo;
8 miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie II;
9 miejsce - Gmina Gostycyn;
10 miejsce - Gmina Kamień Krajeński.

 

Wyniki regat dziecięcych:
1 miejsce - Szymon Szykowny;
2 miejsce - Amelia Tram;
3 miejsce - Aleksandra Piątkowska;
4 miejsce - Jakub Hippler;
5 miejsce - Maja Lica;
6 miejsce - Nikodem Bonk
7 miejsce - Bogna Tłok.

Regaty były współfinansowane ze środków województwa kujawsko - pomorskiego. www.kujawsko-pomorskie.pl