Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Kosmiczne wakacje w Wałdowie

W Wałdowie zakończyły się letnie zajęcia dla dzieci.

Niestety, bo czas spędzony na kreatywnej zabawie minął niesprawiedliwie szybko. Dzieci mogły wykazać się wyobraźnią i zdolnościami manualnymi podczas „kosmicznych warsztatów”, których celem było stworzenie rakiety kosmicznej. W rok 50. rocznicy misji Apollo 11, każdy mógł poczuć się jak astronauta, który wzbija się w przestrzeń, lewitując w kabinie pilota kosmicznego promu. Marzenia o podboju kosmosu towarzyszą nam od najmłodszych lat, dziś wydają się one bardziej realne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Przed wyruszeniem w kosmos należy się jednak zdrowo pożywić, toteż zajęcia kulinarne, na których dzieci wykonywały owocowe szaszłyki były jak najbardziej wskazane. Witaminowa mieszanka okazała nie tylko pyszna, ale i pożywna. Zgromadzoną energię można było spożytkować podczas zajęć taneczno-ruchowych, przygotowanych przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Sępólna Krajeńskiego. Zajęcia w wałdowskim WOKu miały również walory edukacyjne, spacerowa lekcja Szlakiem Komierowskich była przypomnieniem historii przodków. Dobrze znać swoje korzenie, dlatego też dzieci z zainteresowaniem słuchały wspomnień. Wakacje jednak rządzą się swoimi prawami, nieuniknione jest zachwianie proporcji zabawa-nauka i trudno się temu dziwić. Niech więc beztroska, ale bezpieczna zabawa trwa dalej, nie tylko w Wałdowie!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech