Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie

Tegoroczne zajęcia wakacyjne przebiegały pod tytułem: „Z duchem czasu”.

Już pierwszego dnia tworzyliśmy dzieła na miarę naszych czasów, a jakby z innej epoki, były to piękne lampiony z dużych słoi. Następnego dnia gościliśmy Panią Jolantę Piątkowską, która przyniosła ze sobą prawdziwe arcydzieła zrobione na szydełku, aby swoim hobby zainspirować niektórych uczestników zajęć. Kolejnym dniem była wyprawa do pobliskiego ogrodu Pani Grażyny Hys, gdzie tematem były zioła; mięta i kwiaty lipy, które zbieraliśmy aby je wysuszyć i zaparzyć z nich pyszne herbaty. Następnie przybyli do nas dzielni Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Sępólna Krajeńskiego, aby zaznajomić nas jak zachować się podczas wakacji, jak udzielić pierwszej pomocy, a także obejrzeliśmy wóz bojowy z pełnym wyposażeniem i z krótkim instruktażem jego korzystania.

Drugi tydzień upłynął nam równie ciekawie. Ozdabialiśmy stare naczynia szklane metodą „lakieru na wodzie’ - do tego celu wykorzystaliśmy stare, niepotrzebne lakiery do paznokci, wyszły prawdziwe mozaikowe arcydzieła. Następny dzień spędziliśmy na kulinarnych inspiracjach pod czujnym okiem Pani Kasi Żywina. Dzieci piekły bułeczki drożdżowe, a z wyrobów mleczarskich od Firmy „Lacpol” robiły pyszne i zdrowe pasty i sałatki, które to później ze smakiem zjadały. W tym dniu również uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach z Panią psycholog Mają Łoś. Podczas zajęć dzieci i młodzież mogły po przez zabawę poszerzyć znajomość języka angielskiego z Panią Kasią Senską

Ostatnie dwa dni spędziliśmy bardzo aktywnie. Frajdą okazała się wycieczka do młyna, gdzie mnóstwo atrakcji przygotował dla nas Pan Waldek Madziński– strażnik leśny z Nadleśnictwa Lutówko, oraz Tomasz Ryduchowski, były pieczone kiełbaski i pogadanka na temat bezpieczeństwa w lesie.

Jednakże największą atrakcją okazała się zabawa w „Podchody”, gdzie trasę przygotowała Pani Sołtys Joanna Szydeł. Wszyscy z zaangażowaniem brali w niej udział. Czas spędzony na zajęciach przyniósł nam wiele wrażeń, niezapomnianych chwil i wspomnień. Już nie możemy się doczekać kolejnych, wspólnych zajęć. Do zobaczenia!

Chcemy podziękować wszystkim którzy przyczynili się, aby nasze zajęcia były atrakcyjniejsze, a szczególnie Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej w Lutowie, firmie Lacpol, Nadleśnictwu Lutówko, Druhom z Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, Pani Joli Piątkowskiej, Pani Kasi Żywina, Pani Kasi Senskiej, Pani Mai Łoś, Pani Grażynie Hys, Państwu M.W. Senskim

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Kierownik i instruktorzy WOK Lutowo

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech