Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wałdówku

Dnia 14.09.2019 spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej w Wałdówku z okazji 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowanych w tym roku pod hasłem " Polski Splot- Krajeńska wieś pod osłoną przędzy", Projektu "Wieś na weekend 2019 zgłoszenie do realizacji CKiS w Sępólnie Krajeńskim w ramach Planu Operacyjnego Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2018-2019". Dzięki uprzejmości mieszkańców, zorganizowaliśmy wystawę maszyn do szycia i żelazek na przestrzeni minionych lat. Z wielką przyjemnością gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskiego oraz dzieci z naszego sołectwa. Odwiedziło nas również kilkoro przejezdnych, zainteresowanych naszym wydarzeniem. Dodatkową atrakcją był kurs wykonywania i pokaz biżuterii koronkowej "frywolitka". Nauka robienia artystycznych kolczyków, naszyjników i bransoletek zakończyła się bardzo owocnie. To było bardzo miło spędzone weekendowe popołudnie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech