Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

"Twórczo i wesoło" w Lutowie

W tym roku ferie zimowe w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbywały się pod hasłem "Twórczo i wesoło".

I rzeczywiście było bardzo twórczo, nikt nie mógł także narzekać na to że nie było wesoło. Pierwszy dzień był jak zawsze dniem organizayjnym. Zapoznaliśmy uczestników z ofertą, a uczestnicy tworzyli swój własny obraz zajęć. W następne dni odwiedzali nas bardzo twórczy goście, którzy mieli do przekazania bogaty zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej. Byli to Aspirant Dawid Betin, oraz młodszy aspirant Rafał Szemryk z Zawodowej Straży Pożarnej. Z kulinarnymi zdolnościami odwiedziła nas pani Kasia Żywina, z kórą wypiekaliśmy słodkie chruściki drożdżowe. Tworzyliśmy ozdoby metodą decoupage, walentynkowe stworki z wełny, obrazy z foli bąbelkowej i inne ciekawe dzieła. Przybyła do nas również pani Danuta Skrzyńska aby zainspirować nas grą w warcaby stupolowe. Były rozgrywki i nagrody, którymi obdarowała uczestników. Odwiedziła nas także Pani Joanna Senska ze swoją szydełkową pasją, przywiozła swoje dzieła, ale i pomysły na wełniane zawieszki w kształcie serduszka. Drugi tydzień ferii był również bardzo wesoły i twórczy. Ze swoimi pomysłami przyjechała Pani Barbara Blejder, z którą dzieci i młodzież wykonali ze sznurka jutowego przecudne "Koty". Później odwiedziły nas jeszcze Panie Kasia Falkowska i Patrycja Młodzik, z którymmi tworzyliśmy dzieła z gliny artystycznej. Następnie wszyscy bawiliśmy się na Bajkowym Balu z Panem Kleksem, w którego wcielił się Pan Wojtek Chylewski. Na zakończenie ferii przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Przez te wspólne dwa tygodnie bawiliśmy się i uczyliśmy, bez wątpienia był to czas spędzony twórczo i wesoło.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc podczas ferii, gościom spotkań za urozmaicenie zajęć, a Pani Sołtys i Radzie sołeckiej za wsparcie finansowe.

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Małgorzata Senska, Barbara Czarnotta

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech