Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

Strażak to bohater wyjątkowy, zawsze do działania i pomocy innym

gotowy.Swoje życie co dzień ryzykuje, na wielki szacunek i podziw nasz zasługuje. Pożary, wypadki, powodzie i ogromne wichury, strażakom nie straszne ognia pazury. Szanują ich dzieci, rodzice, dziadkowie, nic złego się o nich nigdy nie powie. Zawsze gotowi do boju w każdym czasie i znoju. Dzielni, silni i szybcy gnają ochoczo, by służyć nam dzielnie pomocą.

Każdego roku w ARTiK'u obchodziliśmy Dzień Strażaka, zapraszając ich przedstawiciela do nas na zajęcia. Zwiedzaliśmy także nasza remizę w Lutowie, w której znajduje się wóz strażacki i cały sprzęt gaśniczy. Niestety w tym roku nie jest nam to dane, ale wszyscy pamiętamy o naszych dzielnych strażakach, łączymy się z nimi duchowo, pozdrawiamy ich i przesyłamy życzenia:

Życzymy wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech św. Florian otacza Was opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Barbara Czarnota

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech