Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Uczniowie z Wiśniewy z wizytą w schronisku „Psie Nadzieje”

W dniu 13 lutego 2020r. uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zorganizowali sprzedaż walentynkową, na której sprzedawane były min. gofry, ciasta i ciasteczka.

Klasa zebrała ponad 360zł, które zostały przekazane na schronisko „ Psie Nadzieje”. Dnia 4 marca 2020r. reprezentacja klasy w składzie: Agata Biskup, Oliwia Figat, Julianna Górniak, Wiktoria Czeszewska oraz Kamil Pryk wraz z wychowawcą klasy Panią Sylwią Szczubiał wybrała się do schroniska, aby przekazać zebrane środki. Z krótkiej rozmowy z prowadzącą schronisko wynikło, że opiekuje się ona aż 19 psami i 30 kotami. Kilku podopiecznych jest niepełnosprawnych lub z głęboką traumą po przeżyciach, jakich doznali, będąc u swoich byłych właścicieli. Jednym z przykładów jest kundelek Oskarek , którego historia bardzo nas poruszyła. W wyniku zaniedbania przez swojego właściciela uległ wypadkowi, podczas którego jego kręgosłup został złamany, co spowodowało bezwładność tylnych łapek i ogonka. Lekarze zwiastowali, że psiak juz nigdy nie w stanie stanąć na nogi. Jednakże stał się cud, ponieważ Oskarek nie tylko chodzi, ale również biega i bawi się z innymi psami. Właścielka schroniska Pani Ewa twierdzi, że naskuteczniejszą rehabilitacją dla Oskarka okazało się przebywanie z innymi pieskami i ich wspólna zabawa.

Niektórzy z wychowanków Pani Ewy maja dużo szczęścia, ponieważ zostali adoptowani wirtualnie przez ludzi z różnych zakamarków Polski, a nawet zza granicy. Wirtualna adopcja polega na regularnym przekazywaniu środków pieniężnych na wybrane przez nas zwierzę ,jednak niezabieraniu go do domu i niezajmowaniu się nim całodobowo. Taki internetowy właściciel ma możliwość decydowania w kwestiach zdrowotnych pupila oraz w sprawach opieki nad nim. Wirtualnie zaadoptowanych piesków jest w tej chwili w schronisku 6.

Pod koniec naszego spotkania Pani Ewa serdecznie podziękowała za nasz gest, a uczniowie mogli jeszcze chwilę pobawić się ze zwierzakami i osobiście przekonać się, jak sympatyczne i wdzięczne są te stworzenia, które jedynie potrzebują poświęcenia choć trochę uwagi, przede wszystkich pragną akceptacjii miłości.

Pragniemy przypomnieć, że każde zwierzątko czeka na swój dom, a schronisko na wsparcie i każdy choćby najdrobniejszy gest ma ogromne znaczenie.

 

Wiktoria Czeszewksa kl. VIII
SP w Wiśniewie

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech