Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Po angielsku o ochronie środowiska w Wiśniewie

Dnia 5 marca 2020r. uczniowie klasy VIII na lekcji j. angielskiego wykonywali plakaty związane z ochroną naszego środowiska naturalnego w ramach wcześniej przeprowadzonej lekcji: „What we can do to save our environment”.

Tematem projektu było wykazanie jak największej liczby działań, które pomogą ratować nasze środowisko naturalne. Członkowie klasy zostali podzieleni na dwie 4- osobowe grupy, a nauczyciel przedmiotowy Pani Sylwia Szczubiał poleciła z uczniom zdać się na swoją kreatywność.

Po dwóch godzinach lekcyjnych powstały dwa plakaty w j. angielskim. Wypisane na nich hasła dotyczą wskazówek jak powinniśmy wspierać nasze środowisko. Możemy przeczytać min.:
„Nie kupuj plastikowych toreb, używaj tych organicznych”; „Kup butelkę z filtrem, zamiast wody w plastikowych butelkach”.

Plakaty zostały zawieszone w szkolnym korytarzu, koło sekretariatu.

On 5th of arch 2020 on English lesson, students of 8th grade were doing a project about environmental protection.

The subject of the project was to show how to expand the number of activities that will help save our natural environment. Class members were divided into two groups of 4, and the subject teacher, Sylwia Szczubiał, recommends students to be aware of their own creativity.

After two class hours, two full posters were created in English. On the posters we can find tips about what we can do to support our environment, for example:
"Don't buy plastic bags, use organic ones"; "Buy a filter bottle instead of water in plastic bottles" ect.

Posters were hung in the school corridor, near the secretary's office.

 

Wiktoria Czeszewska uczennica kl. VIII
SP w Wiśniewie

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech