Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej w Zalesiu

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

Codzienne czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jednocześnie stwarza okazję do ograniczenia ilości i jakości oglądanych przez dzieci programów telewizyjnych i gier komputerowych, które niekiedy w ich życiu zajmują dużo czasu, zwłaszcza w obecnym czasie, czasie koronawirusa i związanymi z nim ograniczeniami.

W tym roku uczniowie klas „0” - III również wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, chociaż inaczej niż zwykle. Panie uczące w tych klasach nagrały czytane przez siebie bajki i wiersze, następnie umożliwiły dzieciom ich odsłuchanie. Dodatkowym zadaniem dla chętnych było narysowanie wybranych bohaterów. Tegoroczny przebieg akcji spotkał się z pozytywną reakcją dzieci i rodziców.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech