„Przyłapani na czytaniu”- akcja czytelnicza on-line

w Szkole Podstawowej w Zalesiu

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób się nie zgodzić z naszą noblistką. Książki to przede wszystkim źródło rozrywki. Nie ma co do tego wątpliwości. Większość z nas sięga po nie, żeby się zrelaksować, zanurzyć w opowiadanej historii i poznać nowy, niezwykły świat.

W tym roku szkolnym, kiedy nie mamy możliwości spotkania się w szkole i zorganizowania wspólnego czytania, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu wzięli udział on-line w szkolnej akcji promującej czytelnictwo „Przyłapani na czytaniu”. Każdy, kto chciał pokazać, że czyta, przysłał zdjęcie, na którym widać, że „zanurzony” jest w lekturze książki, gazety, komiksu… Dzieci udowodniły, że mimo niechodzenia do szkoły CZYTAJĄ i jest to dla nich świetną, pouczającą zabawą. Wszystkie zdjęcia zostały zamieszczone w galerii na stronie internetowej szkoły.