Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Szkolny Pakiet Multimedialny OSE już w Szkole Podstawowej w Wiśniewie

Wspaniałą informację odebrano kilka dni temu w Szkole Podstawowej w Wiśniewie.

Szkoła znalazła się wśród palcówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Informatycznej przekazał tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

Jest to forma wsparcia dla szkół realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej  NASK PIB został uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne.

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie otrzymała 25 zestawów z tabletami Huawei MediaPad5, które obejmują: tablety wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatury bezprzewodowe (Bluetooth) z etui, rysiki oraz logotypy w formie naklejek. Tak wysokiej jakości sprzęt znajdzie zastosowanie przede wszystkim w nauczaniu uczniów klas starszych zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak i na zajęciach dodatkowych rozwijających kompetencje cyfrowe. Każdy uczeń w klasie będzie miał więc dostęp do tabletu, co cieszy zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Aleksandra Tymecka

130938709 374938090268217 3615150169053101280 n

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech