Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Sukcesy i osiągnięcia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

Mimo wyjątkowej sytuacji i nietypowych warunków nauki Nasi uczniowie nie zawiedli i chętnie uczestniczyli w różnych konkursach przedmiotowych o zasięgu gminnym, wojewódzkim i krajowym. Próbowali swoich sił i osiągali sukcesy uzdolnieni językowo i matematycznie, jak również artyści.

     Dwa razy w roku w całej Polsce odbywa się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Memory Master (dla klas IV-VIII szkół podstawowych). Polega on na zapamiętaniu szczegółowej pisowni i znaczenia kilkuset słówek, które znajdują się w konkursowej bazie. Testy nie są łatwe, gdyż zawierają zadania wielokrotnego wyboru, co oznacza, że prawidłowa odpowiedź może być 1, 2, 3, 4 lub 5. Przy czym punkt zdobywa się tylko, jeśli prawidłowo zaznaczy się wszystkie poprawne odpowiedzi w danym zadaniu.

W edycji jesiennej konkursu udział wzięło 4 uczniów. Jedna z uczennic klasy VIII - Julia Szwec nie tylko udzieliła poprawnych odpowiedzi na 91% pytań (ze 100), ale także pobiła dotychczasowy rekord szkoły w tym konkursie.

Serdecznie gratulacje zarówno dla Julii jak i pozostałych uczestników, którzy też osiągnęli dobre wyniki - Dagmarze, Asi i Maciejowi.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a dla Julii będzie nagroda rzeczowa, którą otrzyma, gdy tylko wrócimy na zajęcia stacjonarne.

Zachęcamy do udziału w edycji wiosennej.

    Natomiast 10 listopada 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu z klas IV- VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” on-line.

Konkurs odbył się w formie internetowej i został tak zaplanowany, aby zmotywować uczniów do atrakcyjnego i wartościowego spędzenia czasu. Rozgrywany był w kilku kategoriach wiekowych. Uczniowie mogli rozwiązać test w domu wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. laptop, tablet, telefon). Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Jakub Rybak uczeń 7 klasy- VII miejsce w kraju,

Hubert Furmaga uczeń 7 klasy- VIII miejsce w kraju,

Jan Czechnik uczeń 4 klasy- VIII miejsce w kraju.

Uczniom przyznany został tytuł i dyplom Laureata ogólnopolskiego konkursu.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

  Zdolnościami plastycznymi oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa wykazała się uczennica klasy VI Maja Folega - została laureatką konkursu plastycznego (III miejsce w  gminie) który był organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sępólnie Kraj. pod hasłem "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM". Za swoją pracę otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów gratulujemy sukcesów oraz zachęcamy do udziału i zaangażowania pozostałych uczniów.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech