„Kuźnia talentów” - SP NR 3 w Sępólnie Krajeńskim

Stowarzyszenie „Bądź z nami” działające przy Szkole Podstawowej nr 3 im. majora H. Sucharskiego w Sępólnie Krajeńskim realizuje projekt „Kuźnia talentów” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cel ogólny projektu to aktywizacja społeczno - edukacyjna dzieci i młodzieży z terenu gminy Sępólno Kraj. poprzez wdrożenie nowoczesnych metod z obszaru aktywnej integracji o charakterze społecznym i edukacyjnym.

Klub Młodzieżowy „Kuźnia talentów” będzie zapewniał uczestnikom w szczególności:

• wsparcie procesu edukacyjnego przez pomoc w nauce i przezwyciężanie trudności szkolnych oraz rozwijanie zdolności i umiejętności,
  • zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, rozwój talentów i zainteresowań,
  • kształtowanie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych,
  • rozwój zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych, - wzmocnienie poczucia własnej wartości i dostarczenie pozytywnych wzorców zachowań.

Działania w Klubie Młodzieżowym „ Kuźnia talentów”:

1. „Nasze spotkania”
  2. „Pogotowie naukowe”
  3. „W zaczarowanym świecie baśni”
  4. „Otwarty umysł” m.in.: długopisy 3D
  5. Gry i zabawy stolikowe z nauką gry w warcaby oraz na boisku szkolnym gra w Bule
  6. „Warsztaty kulinarne” - praktyczna matematyka w kuchni.
  7. „Sprawne ręce i coś więcej”
  8. „Z kulturą za pan brat”
  9. „Poprzez gry i zabawy do sprawności i zdrowia”

Wartość projektu: 48 000zł, w tym wkład Funduszy Europejskich 45 597zł.

Załącznik:

PLAKAT1