Stowarzyszenie Trzecie Miejsce zorganizowało zajęcia z zakresu edukacji regionalnej dla dzieci z Gminy Sępólno Krajeńskie. Realizowane były trzy tematy zajęć, które przeprowadzone zostały w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Łącznie w ramach projektu odbyło się 21 spotkań, w których udział wzięło 358 osób.
Pierwsze zajęcia przeznaczone były dla grupy międzypokoleniowej. Tematem przewodnim była „Historia w legendzie zaklęta”. Dzieci miały okazję poznać baśnie i legendy pochodzące z różnych regionów Polski. Słuchały opowieści o władcach kraju, wojownikach czy też o zwykłych ludziach, którzy wyróżniali się sprytem i odwagą. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy ruchowe.
Wiele radości sprawiła najmłodszym wielka gra planszowa, która pozwoliła utrwalić baśniowy alfabet oraz układanie puzzli w dużym formacie.
Kolejne zajęcia: „O tym, jak Misia poznała swoich przodków” oraz „Jak to dawniej bywało – zapomniane zawody” przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy projektu poszukiwali informacji na temat postaci i zdarzeń historycznych. Na podstawie starych fotografii z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej jakie gromadzi sępoleńska biblioteka mogli dowiedzieć się w jaki sposób żyli dawniej ludzie na terenach Krajny. Bednarz, kowal, garncarz czy modystka to zawody, które kiedyś były bardzo popularne. Dziś już niewielu o nich pamięta, a jeszcze mniej osób korzysta z ich usług. Kompetencje tych osób przejęły maszyny, a idący za tym szybki postęp technologii zmienił świat. Projekt „Misia przewodniczka – Sępólna tajemnic strażniczka” finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.