Sępoleńska Akademia Sztuki
Za nami kolejne trzy dni spotkań w ramach projektu Sępoleńskiej Akademii Sztuki. Tym razem dzieci poznały patronkę roku 2025 - polską malarkę Olgę Boznańską.
Podczas zajęć dzieci odkrywały tajniki jej niezwykłej sztuki, podziwiały pełne tajemniczości portrety i zgłębiały sekrety jej pracowni – miejsca, gdzie nie tylko powstawały obrazy, ale także rodziły się emocje i historie zamknięte w barwach i pociągnięciach pędzla.
Młodzi artyści, czerpiąc inspirację ze stylu Boznańskiej, starali się zgłębić tajemnicę "malowania duszy". Podczas dyskusji wspólnie próbowali odkryć w jej pracach nie tylko formy, lecz także emocje, światło i ulotność chwili. To były trzy dni pełne kreatywności i fascynującej podróży w świat malarstwa!
Czekamy na kolejne spotkania, które znów pozwolą nam odkrywać piękno i magię sztuki!
Dziękujemy za twórcze spotkania dzieciom z Gminne Przedszkole nr 1 Krajenka, Gminne Przedszkole nr 2 "Bajka", Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Szkoła Podstawowa w Zalesiu
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot. Jacek Wojtania, Patrycja Młodzik, Marta Wiśniewska