Burmistrz Sępólna Krajeńskiego ogłasza nabór propozycji zadań do zgłoszenia do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – druga edycja.
Zgodnie z założeniami Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Gmina Sępólno Krajeńskie może wnioskować o udzielenie dofinansowania, które zostanie przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z udzieleniem przez Gminę dotacji, o której mowa w art. 81 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, na nakłady konieczne, określone w art. 77 ustawy, tj. na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, o którym mowa w art. 8 ustawy, lub znajdującym się w ewidencji zabytków wskazanej w art. 22 ustawy.
Wnioski będą mogły być składane przez gminę w aplikacji Polski Ład, w jednej z trzech kategorii:
1) do 150 000 złotych,
2) do 500 000 złotych,
3) do 3 500 000 złotych.
Każdy z wnioskodawców może złożyć maksymalnie 10 wniosków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, spośród złożonych propozycji Gmina Sępólno Krajeńskie wybierze maksymalnie 9 zadań, które zostaną ujęte we wniosku o dofinansowanie, 1 wniosek będzie dotyczył inwestycji Gminy.
W związku z powyższym, osoby lub instytucje planujące wykonanie prac na zabytkach zlokalizowanych na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie, które posiadają tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego, chcące ubiegać się o dofinansowanie na realizację prac na zabytkach powinny złożyć w terminie do dnia 09.08.2023r. propozycję inwestycji. Zgłoszenia na piśmie należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim w godzinach pracy urzędu.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- nazwę inwestycji (proszę podać zwięzłą nazwę zadania, która będzie konsekwentnie powtarzana we wszystkich kolejnych wnioskach i dokumentach, postępowaniu zakupowym – max 140 znaków bez spacji)
- opis inwestycji (krótki opis zabytku, wartość historyczna zabytku, zakres prac, które mają zostać objęte dotacja – max 2 500 znaków – bez spacji)
- przewidywany okres realizacji inwestycji
- przewidywany termin zakończenia inwestycji
- przewidywana wartość inwestycji
- deklarowaną kwotę udziału własnego, procentowy udział własny Wnioskodawcy w realizacji inwestycji (minimum 2%)
- kwotę wnioskowanych środków
W przypadku otrzymania większej niż możliwa do złożenia, liczby wniosków pierwszeństwo będą miały zabytki będące obiektami ogólnodostępnymi, a następnie zgłoszenia projektów z najbardziej przygotowaną do realizacji inwestycją.
Przed złożeniem zgłoszenia zależy zapoznać się ze szczegółowymi zapisami dotyczącymi Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znajdującego się po adresem: